Skrivet av: zenitanordberg | 27 mars, 2014

Paris

En vacker stad med lycket att se! Tyvarr har vi problem med internet, sa vi kan inte blogga nagot om var resa. Vara ungdomar kommer skriva och beratta om resan nar vi ar hemma igen.

Idag har vi besokt olika lektioner och det var verkligen spannande att ta del av de franska lararnas vardag. I eftermiddag ska vi medverka i ett radioprogram och beratta om vart projekt. Det ar allt for denna gangen! ( Det ar inte latt att anvanda ett franskt tangentbord) 😉

// Zenita, Eva, Sofia och Elin


Svar

  1. Tack för trevligt info. Hoppas ni får tid till lite rekreation på någon dekadent bar i Montmartre eller så. Stressa inte hem för vi i GH-laget har äntligen fått lite arbetsro. Lugnt och stilla, inget tjat, inga arbetslagsmöten eller måndagsinfo längre. Kerstin sköter allt nu och hon har fixat alla samtal i Unikum med xtra kommentarer.
    Hur var det, skulle ni stanna en vecka till eller?
    //kram från A


Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Kategorier

%d bloggare gillar detta: