Skrivet av: ceciliamanfredsson | 2 september, 2013

Nöjda och glada elever!

Mycket nöjda och glada 7:or finns det 🙂
Lite strul med apple-id och epost adresser har det varit, men nu är det på plats för de flesta. Det där med att komma ihåg sina inloggningsuppgifter med lösenord är inte lätt, och många olika lösenord kan det bli.

Men detta är en del i den digitala kompetensen som också ska tränas upp och när man jobbar digitalt både med appar och på internet så använder man ofta epostadress, användarnamn (som nuförtiden ofta är samma) och lösenord.

Det är väldigt spännande att följa utvecklingen av lärandet med digitala verktyg på Brattebergsskolan.

20130902-151259.jpg


Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Kategorier

%d bloggare gillar detta: